Jdi na obsah Jdi na menu

K čemu je trénink paměti?

Trénink paměti: zvládněte studium, jména, tváře i seznam na nákup

Taky vás trápí vaše paměť? Zapomínáte? Dělá vám potíže vyvolat z paměti informaci, kterou zrovna potřebujete? A víte, že zapomínat je normální? Váš mozek sám aktivně třídí a odstraňuje informace, které pokládá za nadbytečné, nedůležité pro přežití. Navíc, většina z informací se ani nedostane do dlouhodobé paměti, protože je vyhodnotí jako nepodstatné. Bohužel takto vyhodnotí i jméno vašeho obchodního partnera, slovíčka z angličtiny, hlavní argumenty, kterými jste chtěli završit jednání, nemluvě o termínu rodinné oslavy a seznamu na nákup. Možná si řeknete, proč se namáhat, vždyť máme stále po ruce pomůcky, které naši děravou hlavu můžou kdykoli suplovat! Tedy pokud jsou nabité a zrovna po ruce. Schválně, kolik „záložních systémů“, které suplují vaši paměť, používáte?  Zkuste počítat: diář, navigace, mobil, tablet, počítač, lepicí papírky se seznamy, „nenápadné“ kartičky s hesly a piny v peněžence, poznámkový blok… Jistě, je to příjemné a pohodlné. Spolehlivé. Spolehlivé?head-2147328_1280.png

Jezdíte výtahem?

Na nákup autem, a pokud je to možné, použijete jezdící schody – a vaše svaly chátrají. Stejné je to s mozkem. Nepoužívejte ho, zakrní, zleniví, bude se „zadýchávat“ při sebemenší námaze. Německá slovíčka vám budou v online překladači k ničemu, až si budete na sjezdovce v Alpách kupovat pivo. Oslovíte-li obchodního partnera jménem, spolupráci to prospěje. Pokud přednesete svou prezentaci „spatra“, stoupne vaše prestiž i důvěryhodnost v očích posluchačů. Když si z učení na zkoušky uděláte kreativní činnost pomocí několika triků, naučíte se mnohem více a mnohonásobně rychleji. Kdo by o to nestál? Ale, jak je to možné? Jednoduše. Existují spolehlivé techniky, které dokáží „oblafnout“ filtry v naší hlavě. Přinutit mozek, aby si informace všimnul a odeslal ji do dlouhodobé paměti. Je k tomu potřeba osvojit si několik základních principů, například zapojit do učení představivost, asociace a humor. Tyto principy pak dále využijete v mnemotechnikách, po jejichž ovládnutí budete sebe i okolí udivovat paměťovými výkony.

Kde si dovednosti osvojit?

Můžete se vrhnout na samostudium dostupné odborné literatury k trénování paměti a mozku. Nebo navštívit některý z kurzů trénování paměti. Pokud máte málo času, je pro vás jako dělaný intenzivní kurz „Zázračná paměť“. Během dvou pondělních podvečerů se dozvíte, jak funguje paměť, co prospívá mozku a hlavně se naučíte konkrétní techniky, jak si zapamatovat odborné informace, body prezentace, hesla a čísla, události, důležitá data. Je to intenzivní „nalejvárna“ pro všechny, kteří chtějí výrazné zlepšení v krátkém čase. Dozvíte se také, jak správně opakovat a trénovat další kognitivní funkce. Kurz je vhodný pro manažery, obchodní zástupce, studenty, pro ty, kteří mají před sebou jakékoli kurzy, zkoušky, chtějí se snadněji učit, chtějí na sobě pracovat. Zkrátka pro všechny, kteří si chtějí v krátkém čase osvojit některé z paměťových technik a udělat tak ze svojí paměti svoji silnou stránku!

Kurz vede Mgr. Zuzana Klímová Vaňková, certifikovaná trenérka paměti, členka České společnosti pro trénink paměti a mozkový jogging.

Kurz se skládá ze dvou lekcí, jedna lekce 120 minut. Termíny: 18. 11. a 25. 11. 2019. Čas: od 18 do 20 hodin. Místo: Spolkový dům Vlašim, Palackého náměstí 65. Cena za kurz (2 lekce): 400,- Kč, pokud přijdete ve dvou, je cena 650,- Kč za obě osoby. Sleva pro studenty a seniory je 20% = cena 320,-Kč za kurz.

Na kurz je nutné se přihlásit předem; přihlášky a dotazy zasílejte na e-mail: nabarevnevlne@centrum.cz