Jdi na obsah Jdi na menu

O mně

Zabývám se artefiletikou, arteterapií, meditačními technikami, uměním učit i učit se a trénováním paměti.

z-a-ruce.jpg

Od dětství mě fascinují dobrodružné cesty, tajemné zahrady a obrazy. Miluju pohyb, cestování a míchání barev. Mám ráda lidi a jejich příběhy, vášně a cesty a fascinuje mě práce s nimi, ať už v roli průvodce, lektora nebo facilitátora… Dlouhodobě se věnuji meditacím, zajímám se o pohyb, rozvoj kreativity, učení se snažím se o propojení všech těchto aktivit. Přináší mi to prohloubení vlastní životní zkušenosti a radosti ze života.

Pracuji se skupinami všech věkových kategorií. Účastníky svých seminářů podporuji při kreativním vyjádření pocitů a prožitků při semináři tak, aby necítili úzkost jako při školní výtvarce, ale radost a svobodu z tvoření a vlastního projevu. Moje motto je “S radostí a hravě, v srdci i hlavě. Letím s lehkostí, žiju teď.” Z toho vycházím i při seminářích, kdy vedu účastníky k tomu, aby vnímali nejen svoje myšlenky, ale i svoje city, přijímali je a vnímali právě v přítomném okamžiku, Snažím se lidem pomoci k tomu, aby překonali své vnitřní překážky, uvolnili se, našli svoji cestu k tvoření v jakékoli oblasti; zvýšili si sebevědomí i sebeuvědomění.

Mám sedmiletou zkušenost s lektorováním kurzů pro učitele, takže předávání informací je moje srdcová záležitost. Po poklusu v krysím kolečku psaní strategických dokumentů jsem se rozhodla pro životní změnu – pro návrat k sobě a k lidem. Původně jsem vystudovala sociální práci – tedy práci s lidmi, což mi poskytlo orientaci v terapeutických přístupech a know-how pro provázení lidí – zejména v jejich obtížných obdobích. Umím vnímat druhé a naslouchat. 

 

Kvalifikace

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Sociální práce (titul Mgr.)fotozkv.jpg

 

další vzdělávání:

  • Systematický dvouletý kurz v artefiletice a arteterapii (akreditace MŠMT, rozsah 250 hodin) - Cultio - PhDr. Mariana Štefančíková, PhD., PhD.   - www.cultio.cz
  • Healing with the Art - certifikovaný šestitýdenní kurz arteterapie - Coursera (University of Florida, rozsah 30 hodin)
  • Certifikovaný kurz trenérů paměti (Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging) v rozsahu 40 hodin - www.trenovanipameti.cz
  • Kurz imaginativních technik I. (22 výukových hodin) - Cultio - PhDr. Mariana Štefančíková, PhD., PhD.
  • Psychomotorické hry (akreditovaný vzdělávací program, rozsah 8 hodin) - ČSTPMJ
  • Roční cyklus meditačních setkání pod vedením Mgr. Pavly Štěpničkové v rozsahu 96 hodin - www.samanskameditace.cz

 

další odborné kurzy:

  • Facilitace, Kurz rétoriky, Prezentační dovednosti (kurz v AJ), „Train the Trainer“ – školení lektorů, Profesní vzdělávání dospělých, Zájmové vzdělávání, Didaktické metody, Pedagogika, Marketing vzdělávání dospělých atd.